לתכנן בית

הבית שלנו הוא ביטוי של מי שאנחנו, זהותנו הייחודית, דרך המחשבה וההרגשה שלנו. מי שנכנס אלינו הביתה מקבל הצצה פנימית אל עולמנו. ולפני כל אלה, ישנו תפקידו הבסיסי של בית, להיות מקום שטוב להיות בו, טוב לחזור אליו, נעים ובטוח לשהות בו. לכן, כאשר פונים לאדריכל שיתכנן ויעצב עבורנו בית, מזמינים אותו לגעת בחיינו. זהו תפקיד שצריך להתבצע ברצינות, בקפדנות וביסודיות. זהו תהליך ובו מספר מרכיבי יסוד.

joz_0196הבית שלנו הוא ביטוי של מי שאנחנו, זהותנו הייחודית, דרך המחשבה וההרגשה שלנו. מי שנכנס אלינו הביתה מקבל הצצה פנימית אל עולמנו. ולפני כל אלה, ישנו תפקידו הבסיסי של בית, להיות מקום שטוב להיות בו, טוב לחזור אליו, נעים ובטוח לשהות בו. לכן, כאשר פונים לאדריכל שיתכנן ויעצב עבורנו בית, מזמינים אותו לגעת בחיינו. זהו תפקיד שצריך להתבצע ברצינות, בקפדנות וביסודיות. זהו תהליך ובו מספר מרכיבי יסוד.

התקציב – תכנון קפדני יעשה שימוש מיטבי בתקציב הקיים והעומד לרשותנו. בפגישה ראשונית נוכל לדון על הפרוייקט, מימדיו ודרישותיו, לאזן ולפשר בין החלום ובין המציאות. ובסופו של תהליך לא ארוך, נוכל לצאת עם תכנית ראשונית ברורה הלוקחת בחשבון מחירים, חומרים, בעלי מקצוע וכל שאר המרכיבים הדרושים כדי להוציא לפועל את הפרוייקט.

גיבוש סגנון עיצובי – פעמים רבות מגיע לקוח שיש לו חלום, או רעיון שנראה במבט ראשון מגובש למדי, אך במפגש עם המציאות מסתבר שישנם דברים רבים שלא נלקחו בחשבון. שני פקטורים עיקריים לקחת בחשבון הם:

הבית צריך להיות מקום שבו החיים מתנהלים באופן המותאם לגרים בו. אז מי אתם הדיירים? מה מתאים לכם? כמה זמן אתם מצפים להשתמש בבית הזה? האם הוא עומד ללוות אותכם במספר מעגלי חיים? האם ילדים עומדים לגדול בו? אנשים להזדקן בו? האם אתם מתכננים להשכיר אותו לאחרים?

מה רוצים שהבית ישדר כלפי חוץ? האם זה חשוב? במידה מסויימת יש לכך תמיד חשיבות מסויימת, אולם לעתים יש לכך חשיבות גדולה יותר מאשר בפעמים אחרות, וכדאי אז להשקיע בכך מחשבה, דמיון ויצירתיות, יחד עם נקודת מבט מקצועית שתאפשר לתהליך היצירתי להיות במגע מתמשך עם הקרקע.

תהליך הבנייה – בניית בית פרטי הוא תהליך ארוך, מורכב, לעתים קרובות מתסכל. בזמן שהתהליך הזה מתרחש, אתם רוצים שיהיה מישהו מקצועי שיילך איתכם יד ביד, יוכל לפקח על מה שמתרחש בשטח, לדבר עם אנשי המקצוע, ולוודא שהכל מתרחש כמו שצריך ואף פינה איננה מעוגלת. כדאי שיהיה מישהו שיוכל לפתור בדרך בעיות שעשויות לצוץ ולוודא שמגיעים אל נקודת הסיום באופן נכון ומספק. מישהו שיידע לגייס את אנשי המקצוע הנכונים, לטפל בכל האישורים וההיתרים הדרושים ולחסוך הרבה כאבי ראש ולב ללקוחות.

לסיכום – אשמח לעמוד לרשותכם בבניית ביתכם הבא, צרו קשר בעזרת מילוי טופס הצור קשר  ואחזור אליכם בהקדם.